Na co zwracać uwagę podczas zakupu farb modelarskich?

Samodzielnie wykonane modele potrafią być małymi dziełami sztuki rękodzielniczej. Bez względu na to czy przedmiotem modelowania jest ciężarówka, czołg, statek, czy też samolot, satysfakcja z samodzielnego wykonania modelu, będąca pochodną staranności i nakładu pracy przy jego powstawaniu, jest nie do porównania z niczym innymi.

Wierne odwzorowanie pierwowzoru dzięki odpowiednim farbom modelarskim

Dokładność przy wycinaniu i spasowywaniu poszczególnych elementów przygotowywanego modelu to jedno ze źródeł końcowego sukcesu. Na nic zda się jednakże nawet najbardziej benedyktyńska praca przy tworzeniu całości modelowanego obiektu, jeśli w końcowej fazie nie zostanie on w odpowiedni sposób pokryty przez farby modelarskie, wiernie oddającymi kolory oryginalnego obiektu.

Z tego też powodu niezwykle ważną kwestią w modelarstwie jest wybór właściwych farb, służących do wykonania końcowego wykończenia modelu. Na rynku istnieje wiele produktów, które – zgodnie z deklaracją ich producentów – są idealne do wykorzystania w przedmiotowym celu. Jak jednak wybrać z nich te najlepsze?

Farba modelarska – która jest warta uwagi?

Przyglądając się poszczególnym produktom z kategorii ’farby modelarskie’ warto zwracać uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich będzie przede wszystkim właściwe odwzorowanie pierwotnego koloru widocznego na obiekcie naturalnej wielkości. Drugim – odporność na ścieranie i działanie niekorzystnych czynników, takich jak np. światło słoneczne. Trzecim – gęstość, łatwość aplikacji i stopień przylegania do podłoża.

Warto także zwrócić uwagę na czas schnięcia. Oczywiście modelarstwo, jako hobby wymagające dużej dokładności i cierpliwości, nie wymaga aby farba wysychała w kilka minut. Dobrze jednakże, aby nie trzeba było na to czekać kilka dni, bowiem w znacznym stopniu uprzykrzy to życie miłośnikom sklejania modeli.

Farby modelarskie możecie kupić tutaj: https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Narzedzia-do-budowy-modeli_Farby-aerografy-pozostale-264.html

Dodaj komentarz